Ciąża po 40

Wszyscy chcemy żyć z dobrym zdrowiem i samopoczuciem jak najdłużej. Chodzimy do lekarza, w razie konieczności bierzemy leki czy udajemy się na operacje i zabiegi medyczne. Wszystko to robimy po to, aby jak najdłużej cieszyć się witalnością.

Ciąża po 40

Ciąża po 40Zwykło się mówić, że dla kobiety najlepszy czas na urodzenie dziecka to czas, kiedy jest jeszcze młoda. Każdy może inaczej definiować młodość, ale według medycyny takim najlepszym okresem na zajście w ciążę jest wiek 20 do 35 lat. Zachodzi pytanie, czy w dzisiejszych czasach wraz z postępem medycyny i coraz lepszą diagnostyką, ten wyżej podany przedział wiekowy się nie poszerzył. Mamy wiele przykładów kobiet na całym świecie, które swoje pierwsze dziecko urodziły po czterdziestym roku życia i to bez żadnych komplikacji. Dla kobiety czas ciąży i porodu jest bardzo stresujący, więc pytania o zdrowie czterdziestoletniej mamy i noworodka, są jak najbardziej na miejscu.

Kolejną ważną kwestią jest fakt, że wiele kobiet świadomie opóźnia moment zdecydowania się na dziecko. Tłumaczą, że najpierw chcą pracować, być niezależne finansowo, zrobić karierę, a kiedy to wszystko osiągną, chcą mieć dziecko. W takiej argumentacji, nie ma nic złego. To bardzo rozsądne, że rodzice chcą przygotować się na nadejście dziecka i zabezpieczyć mu stabilny start i wspaniałe dzieciństwo.

Nie zawsze jednak organizm na to pozwala. Już po dwudziestym piątym roku życia, zmniejszają się szanse na poczęcie i z każdym kolejnym rokiem są mniejsze. Jednak jeśli kobieta chce naprawdę dziecka i zdecyduje, że dany moment jest na to najlepszy, nie należy tego podważać. Dużo zależy również od partnera, a konkretnie od jakości jego plemników. Para, która decyduje się na późniejsze rodzicielstwo ma do tego prawo i powinna być wspierana przez rodzinę, społeczeństwo i środowisko medyczne.

Ciąża po 40 i macierzyństwo po 40 to wspaniały czas dla spełnionej zawodowo mamy

Całkiem prawdopodobne jest, że w takim okresie życia, kobieta ma więcej cierpliwości – tak niezbędnej do wychowywania dzieci. Młodsze mamy, które nierzadko pracują zawodowo mają ciężkie zadanie. Muszą pogodzić swoje zawodowe ambicje z trudnym macierzyństwem. Nie zawsze udaje się ciągnąć za ogon dwie sroki i niekiedy trzeba zrezygnować z czegoś na rzecz priorytetów. A każdy chyba uzna, że takim priorytetem w przypadku rodziców jest wychowanie dzieci na szczęśliwych ludzi. To największy sukces mamy i taty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here