Ciąża bliźniacza

Wspaniale jest dowiedzieć się, że czeka się nie tylko na jedno, ale na dwoje dzieci. Jednak w dużym stopniu wpływa to również na ciążę. Wiele kobiet w ciąży bliźniaczej już wcześniej to podejrzewa. Najczęściej dlatego, że w rodzinie są bliźnięta lub, że ​​brzuch niezwykle szybko rośnie, albo tylko dlatego, że mają takie przeczucie. Niektóre natomiast nie mają pojęcia, zanim nie wykaże tego badanie.

Początki ciąży

Ciąża bliźniaczaKobiety, które miały wspomagane zapłodnienie, zwykle wcześniej się o tym dowiadują. Większość ludzi, którzy starają się o dziecko, odkrywają to między 10 a 18 tygodniem. Odsetek, który się dowiaduje wcześniej, rośnie, ponieważ coraz więcej osób idzie na wczesne USG. Jak tylko test ciążowy jest pozytywny, zaczyna się myślenie o życiu z dzieckiem w domu. To może być wielkie przejście, aby dostosować wizję życia z dwójką dzieci. W przeważającej części jest to przede wszystkim radosny szok, gdy dowiadujesz się, że czekasz na bliźnięta. A potem martwienie się, jak rozwiązać to praktycznie. Powszechne są mieszane uczucia w czasie ciąży, ale większość ludzi myśli, że z czasem będzie dobrze i obawy szybko maleją.

Ciąża bliźniacza

To, czym charakteryzuje się ciąża bliźniacza to więcej dolegliwości. Występuje wtedy więcej nudności i trwają one dłużej. Brzuch rośnie szybciej, nogi pęcznieją, czasem występuje cukrzyca ciążowa lub wysokie ciśnienie krwi. Bliźniaki mogą być jednojajowe lub dwujajowe. Bliźnięta jednojajowe są genetycznie podobne, a bliźniaki dwujajowe są różne. Bliźnięta dwujajowe mają swoje własne łożyska i własne zewnętrzne i wewnętrzne worki płodowe. Bliźniaki jednojajowe mogą mieć własne lub wspólne łożyska oraz wewnętrzne i zewnętrzne worki płodowe. 2/3 bliźniaków jednojajowych ma wspólne łożyska i zewnętrzny worek płodowy, ale własny wewnętrzny worek płodowy.

Kobiety z ciążą bliźniaczą mogą odczuwać ruchy dzieci nieco wcześniej niż te, które czekają tylko na jedno dziecko. Częstotliwość ruchu wzrasta naturalnie. Może się wydawać, że cały żołądek się budzi i że nigdy nie będzie tam spokoju. To dobre potwierdzenie, że wszystko jest dobrze, gdy czujesz mały kopniak, ale może być trudno spać.
Mówi się, że bliźnięta są podwójną pracą, ale też podwójną przyjemnością. Większość kobiet w ciąży bliźniaczej jest bardzo podekscytowanych i dumnych. Rodzice bliźniaków zwykle radzą sobie z tą rolą bardzo dobrze. Radość z dwójki dzieci jest ogromna. Poza tym dzieci będą mogły się razem bawić i dorastać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here