Ból kręgosłupa lędźwiowego podcza chodzenia - przyczyny

Bóle kręgosłupa w części krzyżowo-lędźwiowej dotykają bardzo wiele osób, w różnym wieku. Mają one również różny charakter i przebieg. Mogą pojawiać się nagle i nie trwać długo bądź dokuczać nieprzerwanie, przez dłuższy czas, od kilku godzin, do nawet kilku tygodni. Bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa mogą przebiegać ostro lub łagodnie. Często nasilają się one podczas chodzenia. Jakie są przyczyny tego typu dolegliwości i jak sobie z nimi radzić?

Poważna dolegliwość, czy nieznana przyczyna

Ból kręgosłupa lędźwiowego może być spowodowany mechanicznymi uszkodzeniami struktur tej części kręgosłupa, czyli: kręgów, krążków międzykręgowych, mięśni, ścięgien, nerwów lub więzadeł. Tego typu dysfunkcje powstają na skutek urazów, zmian zwyrodnieniowych, osteoporozy,  nadwyrężeń, wadliwej postawy i budowy ciała lub wrodzonych wad kręgosłupa. Do pozostałych przyczyn tego typu bóli należą: choroby reumatyczne, choroby nerek, trzustki i narządów rodnych, skolioza, artretyzm, rwa kulszowa oraz różnego rodzaju zakażenia i nowotwory.

Częściej jednak bóle kręgosłupa lędźwiowego mają nieznaną przyczynę i nie wiążą się z żadną poważną dolegliwością.

Czynniki ryzyka

Bóle dolnego odcinka pleców odczuwane podczas chodzenia najczęściej dotyczą pacjentów cierpiących na otyłość, depresję, czy przewlekły stres. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych dolegliwości znacznie zwiększa się też u osób po 35 roku życia oraz u pracujących przez dłuższy czas w pozycji siedzącej, stojącej, wymagającej ciągłego schylania się lub dźwigania ciężkich przedmiotów. Nałogowym palaczom, czy osobom niemającym czasu na regularną aktywność fizyczną również często doskwierają tego typu bóle. Pojawiają się one także u kobiet mających wyjątkowo bolesne miesiączki oraz jako powikłania po ciąży.

Zdrowy tryb życia kluczem do pełnego zdrowia

Można by pomyśleć, że bóle kręgosłupa mają niewiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem się. Jednak odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna dostosowana do wieku i możliwości danej osoby jest zawsze podstawą do zachowania dobrego zdrowia i świetnego samopoczucia. Z pewnością osoby zwracające uwagę na to, co jedzą, ile wypijają wody oraz jak często uprawiają sport (najlepiej na świeżym powietrzu), rzadziej cierpią na bóle pleców w okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Masażery i maty – nowoczesne urządzenia pomocne w walce z uciążliwym bólem

Stały postęp technologiczny pozwolił na stworzenie urządzeń przynoszących ogromną ulgę w bólach kręgosłupa, szczególnie tych nieznanego pochodzenia. Często dolegliwości te są wynikiem całodziennej pracy w mało komfortowych warunkach bądź stresującego trybu życia. Osoby te najczęściej zmagają się również z ciągłym brakiem czasu, który nie pozwala im na regularne wizyty w salonie masażu. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest masażer do kręgosłupa. Równie dobre efekty pozwoli osiągnąć mata masująca kręgosłup. Firma CASADA wychodzi naprzeciw problemom dotyczącym przewlekłego bólu pleców. W ofercie znajdują się urządzenia, które posiadają opcję wyboru kilku technik masażu oraz regulacji jego intensywności. Masażery i maty nakładane na fotel potrafią nie tylko wyraźnie zmniejszać ból kręgosłupa lędźwiowego z dnia na dzień, ale również wspaniale relaksują ciało po męczącym dniu. Są one sterowane pilotem, ich obsługa jest łatwa, wręcz intuicyjna, a efekty widoczne bardzo szybko. Warto sięgnąć po tego typu rozwiązania, gdyż zostały one opracowane przez najlepszych inżynierów, są niezawodne, a co najważniejsze skuteczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here