Blizny po trądziku – możesz się ich pozbyć!

Blizny to nieestetyczne zmiany, które mogą być konsekwencją przegranej walki z trądzikiem. Wiele osób poddaje się i nie podejmuje się dalszych działań w celu ich likwidacji. Pragniemy jednak przekonywać, że jest to błąd. Naprawdę istnieją możliwości walki z takimi niedoskonałościami!

Blizny po trądziku, a peeling chemiczny

Peeling chemiczny jest bardzo popularnym zabiegiem stosowanym w celu usunięcia blizn potrądzikowych. Jego głównymi zaletami są: rozjaśnienie przebarwień, normalizacja pracy gruczołów łojowych, czy też redukcja zmarszczek. W przypadku blizn po trądziku najważniejsza jest jednak regeneracja struktur skóry, a także odnowienie włókien kolagenu jak i elastyny. Doświadczony personel salonu kosmetycznego, w którym wykonywany jest zabieg musi ustalić rodzaj kwasu, a także jego proporcje. Przy tym zabiegu wykorzystywane są: kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas salicylowy, a także kwas glikolowy. Decyzja o wyborze konkretnej substancji będzie ściśle uzależniona od analizy stanu skory i wielkości problemu. Taki sam z kolei zawsze jest proces przeprowadzenia zabiegu. Na samym początku należy dokładnie oczyścić skórę, która ma zostać poddana działaniu peelingu. Kolejnym etapem jest już sam proces złuszczania naskórka.

Mikrodermabrazja i dermabrazja na blizny po trądziku

Zarówno mikrodermabrazja jak i dermabrazja polegają na mechanicznym ścieraniu martwej części naskórka. Dokonują tego za pośrednictwem specjalnego urządzenia, które jest wyposażone w tarczę. Mikrodermabrazja jest zabiegiem mniej inwazyjnym, ale również mniej skutecznym. Stosuje się ją przy mało widocznych zmianach, które może zniwelować. Można tu mówić o działaniu bardziej estetycznym. Z kolei dermabrazja wykonywana np. w https://salonpieknecialo.pl/ dociera, aż do warstwy brodawkowatej. Dzięki temu jest bardziej skuteczna, a efekty mogą być zdecydowanie bardziej zadowalające.

Blizny po trądziku kontra zabiegi laserowe

Blizny po trądziku można usuwać również przy pomocy zabiegów laserowych. Te uznawane są za najbardziej skuteczna metodę walki z niedoskonałościami skóry. Niestety nie są dla każdego. Mianowicie zrezygnować muszą z nich osoby cierpiące na: bielactwo, cukrzycę, łuszczycę, skłonności do opryszczki, a także immunosupresję. Przeciwwskazaniem będzie również okres ciąży i karmienia piersią. Na zabieg laserowy  nie mogą wybrać się również osoby będące krótko po operacji chirurgicznej. Każdy przypadek należy konsultować indywidualnie z osobą, która ma przeprowadzić zabieg. Takie wizyty kwalifikacyjne są w większości przypadków bezpłatne, więc tym bardziej warto z nich skorzystać. Zwłaszcza, że np. kosmetyczka po ocenie stanu skóry może zasugerować inną metodę, która w jej ocenie będzie w konkretnej sytuacji bardziej wskazana. Przedstawi również przewidywany plan kuracji, która jak można się domyślać nie zakończy się na jednym zabiegu. Dzięki temu można się do tego dobrze przygotować, także pod kątem finansowym. Niezależnie od tego jaką metodą będą usuwane lub redukowane blizny po trądziku to z całą pewnością ich zanikanie będzie wpływało na poprawę pewności siebie, a także samoakceptacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here